Bugun...

Beşiktaş Belediyesi'nden QR Kodlu İstanbul Sözleşmesi Billboardu

İstanbul Sözleşmesi tartışılmaya devam edilirken Beşiktaş Belediyesi ilçedeki billboardlara ve bina duvarlarına QR koduyla İstanbul Sözleşmesini yerleştirdi.
facebook-paylas
 Tarih: 29-07-2020 12:13:42  -   Güncelleme: 29-07-2020 12:18:42

Beşiktaş Belediyesi'nden QR Kodlu İstanbul Sözleşmesi Billboardu

Beşiktaş Belediyesi, AK Parti’nin kaldırılması talebiyle gündeme gelen şiddete karşı kadını koruyan İstanbul Sözleşmesi'ni ilçenin dört bir QR kod olarak yerleştirdi.

Vatandaşlar, Beşiktaş Belediyesi'nin billboardlara ve binaların üstüne yerleştirdiği afişlerde yer alan QR kodu telefonları ile okutarak İstanbul Sözleşmesi'ni okuyabilecek.

İstanbul Sözleşmesi, Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile karıştırılıyor

İstanbul Ekonomi Araştırma'nın kamuoyunda İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen, Türkiye’nin ilk imzacısı olduğu “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi”yle ilgili yaptığı ankette ilginç sonuçlar çıkmıştı.

Şirketin sahibi Can Selçuki, 12 ilde bin 537 kişi ile gerçekleştirilen araştırma sonucunda vatandaşların İstanbul Sözleşmesi'ni Montro Boğazlar Sözleşmesi ile karıştırdığının ortaya çıktığını aktarmıştı. Selçuki, "Sözleşmeden çıkılmasını destekleyen yüzde 9'a sebebini sorduğumuzda 'boğazların güvenliği' cevabı verenlerden sözleşmenin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile karıştırıldığını anladık" demişti.

MetroPOLL Araştırmanın anketine göre ise vatandaşların yüzde 63.6'sının hükümetin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini onayladığı ortaya çıkmıştı.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI