Bugun...

“Kemalist Dönem Bitiyor”

 Tarih: 17-06-2020 11:13:00  -   Güncelleme: 17-06-2020 11:14:00
Kenan Akpınar

Gemi su alınca ne yaparsanız yapın nem ve rutubetin kokusu bitmez…

Türkiye bir çok darbe dönemi yaşadı; bu darbelerde her zaman olduğu gibi ezilen tabaka olan; işçiler, köylüler, emeği ve alın teri ile geçinen aydın, öğrenci, akademisyenler zarar gördü. Darbelerin kazançlı çıkan tarafları ise her zaman ve her ülkede olduğu gibi daima kirli çıkar peşinde koşanlar olmuştur.

1960 lı yılardaki darbelerden bugüne 15 Temmuz sözde FETÖ Hain darbesine kadar hep böyle olmuştur. Özelikle son dönemlere bakıldığı zaman bu aleni bir şekilde görünmektedir.

 

AKP’nin eski dişileri bakanı ve Başbakanlık yapmış olan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Sayın Ahmet Davut oğlunun açıklamaları adeta AKP döneminde Türkiye’nin mili değerlerinin nasıl savrulduğunu ve ihalelerdeki yolsuzlukları adeta birer itiraf niteliğindedir.

 

Bir diğer tarafta ise AKP ‘nin eski maliye Bakanı ve şimdiki Deva Partisi Genel Başkanı sayın Ali Babacanın söylemleri de Mevcut siyasi iktidarın  içindeki  çıkar  ilişkileri üzerindeki söylemleri adeta  ayyuka  çıkmış!

Eski vekil  Mehmet  Metiner’in   15 temmuz hain  darbe girişimi döneminde kaçıp saklananların  Kamuya atanmaları kızdırmış sanırım . Bu yapılan atamalar devlet içinde Emre Cemil Ayvalı’nın dediği gibi kendi kadrolarını yaratmasıdır.

Devletin önemli kurumlarına yapılan son atamalarda devlet içinde liyakatten daha  çok  birilerini kayırma , birilerinin adamı olarak  kamu kurumlarına yapılan atamalar bunun son örneğidir. Bu yapılan atamalar  bile kendi içlerinde hayretle karşılanmış olacak ki   yetkili  birileri “Devşirmeler güçlü zamanda gelir, serdengeçti olur, öz evlatlar arka plana atılır ama sıkıntılı zamanlarda ilk ihanet devşirmelerden gelir’ denildiği gibi.

 

Emre  Cemil Ayvalı’nın “ İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Hayır. Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık" sözleri ile Nagehan Alçı’nın “Kemalist dönem bitiyor”  Demeside  Hain 15 darbesi döneminde FETÖ ve cemaat tarafında aldatılmak mı,  değil mi artık  bunu da tarihi itiraflardan öğrenmiş oluyoruz .

  Bu yazı 16078 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI