Bugun...

Belediyenin Borçlarını Kabarık Su Faturaları İle Ödemeyin

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yüksek tutarlı gelen su faturalarına dikkat çekerek Başkan Büyükkılıç’a seslendi. Başkan Aktaş, “Sn. Başkan Büyükşehir belediyesinin borçlarını vatandaşa gönderdiğiniz kabarık su faturaları ile ödemeye çalışmayın” dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 30-07-2020 17:57:58

Belediyenin Borçlarını Kabarık Su Faturaları İle Ödemeyin

Kayseri’de yüksek tutarlı gelen su faturaları vatandaşın gündeminde yer alırken, Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, su faturalarına dikkat çekti. Aktaş, şunları söyledi:

 

Kaskinin salgın sürecinde uygulamaya koyduğu sayaç okumadan 3 ay boyunca ortalama tüketim üzerinden faturalama uygulaması faturaların yüksek olmasından dolayı vatandaşın tepkisine neden oldu.

 Sosyal medya üzerinden kaski bir açıklama yayınladı. Orada diyorki “salgın artmasın diye sayaç okuma işlemini yapmadık” Birisi çıksın ve bize şunu açıklasın. Kaski tüm personeli ile beraber toplucamı sayaç okumaya gidiyor. Sadece bir personel hiç kimse ile temas etmeden sayaçlara bakarak okuyor ve elindeki cihazla faturasını çıkarıp bırakıp gidiyor. Nasıl olacakta bir kişinin kurallara uyarak yapacağı işlemde salgın artacak. Üstelik bu süreçte bu şehirde marketler çalıştı. İhtiyacı olan herkes marketlere gitti ve alış verişlerini yaptı. Kargo şirketleri çalıştı. Belediyelerin bizzat kendileri gece gündüz çalıştılar. Tüm bunlarda salgın artmadıda tek bir kişinin yalnız ve kurallara uyarak yapacağı bir çalışmadamı salgın artacak. Komik olmayın lütfen.  Bunun izah edilir hiçbir tarafı yok.

Bir vatandaşımızın Nisan Mayıs Haziran aylarında gelen faturalarını yatırmasına rağmen son gelen faturası yine her zamankinde fazla gelmiş. 100 tl 200 tl 300 tl su faturası gelenler var. Doğru bu dönemde su tüketimi artmış olabilir. Çünkü insanlarımız ellerini biraz fazla yıkadılar. Buda işin bir diğer komik tarafı.

 

Boş dükkanlara boş dairelere hatta kayseri de bu süreçte uzunca bir süre kapalı olan işyerlerine siz geçen yıl iş yaptığı dönemdeki su tüketimi üzerinden fatura gönderdiniz. Ama esnafımız ve vatandaşımız o kadar su kullanmadı ki. Akşam olunca odanın ışığını kapatıp tv nin ışığında oturan gariban insanımız,su tüketirken bu hassasiyeti göstermezmi sanıyorsunuz. Elbetteki gösterir. Ama siz kendi keyfinize göre usul belirleyip fatura kesiyorsunuz. Vatandaşı düşünen yok maalesef.

Biliyoruz belediyeler borç batağında. O yüzden ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Ama 20 yıldır o koltukta zaten siz oturuyordunuz.

Düşünün 500 bine yakın su abonesinin her birinden 20 şer tl fazla ödeme alsanız. Bu günkü borç batağındaki bir büyükşehir için 10 trilyon gibi ciddi bir kaynak sağlamış olursunuz. Vatandaş evine ekmek götürememiş,zor durumdaymış kimin umurunda.

Şu an kaski de memurlar vatandaşlara dert anlatmakla meşguller ve başları ciddi dertte. Oyalama ve ikna taktiği uyguluyorlar. Bunlara hiç gerek yoktu. Normal olarak her zamanki gibi sayaçları okuyup vatandaşın faturalarını verip devam edecektiniz. Yada ilk endeks sizde mevcut yeni okunan endekslerde belli aradaki farkı hesap edip son 3 ayda gönderdiğiniz faturalardan mahsup etseydiniz. Sorunda çözülmüş olurdu.

 

Yada teknolojinin zirve yaptığı çağımızda sayaçları uzaktan okuma sistemine geçmeli idiniz. Hiç binalara gitmeden Kaskiden oturduğunuz yerde sayaçları okur faturaları keserdiniz.

Şunu kabul edin bu işi elinize yüzünüze bulaştırdınız.

Vatandaşlarımıza tavsiyemiz ilk seçimde bu belediye başkanlarını değiştirin değilse daha çok başınız ağrıyacak haberiniz olsun.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI