![]() |
Tweet |
Kayseri Yeni Doğan Haber Gazetesinin gündeme getirdiği haberde TÜRSAB Kayseri Şube Başkanlığı’nın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gezisi tepkilere neden oldu. Kayseri’nin turizm potansiyellerinin artırılmasına yönelik çaba yerine Kıbrıs’a yaptırdığı seyahat tartışma konusu oldu.
KAYSERİLİLERİ KUMARA MI GÖTÜRECEK?
Kıbrıs'ın kumar üssü olduğunu Dünya'da bilmeyen yok. TÜRSAB'ın da bundan haberdar olmaması mümkün değil. TÜRSAB Kayseri Başkanı Ali Emre Mart, geziyi özetlerken “Seyahat acentaları buradaki iş gücünü artırmak için nasıl turlar yapabilirler bunları gördük. Şehrimizdeki yaşayan insanlarımıza bu turları nasıl uyguna getirebiliriz diye çalışmalar yaptık” diye açıklama yaptı. Başkan Mart'ın 'İş gücünü artırmak' sözünden neyi kastettiği ise merak konusu. Zaten, KKTC'nin otelleri kumar üssü olarak biliniyor.
KİMLERLE NİYE GİTTİ
Ayrıca konuşulan konular arasında "Bu iş gezisine TÜRSAB hangi kritere dayanarak kimleri götürdü?", "Heyette resmi kurum temsilcileri var mıydı?" ve "Kimler ne diye geziye götürüldü?" gibi sorular yer alıyor. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in gece gündüz Kayseri için uğraştığı bir zaman diliminde TÜRSAB ortada yokken; konu KIBRIS olunca TÜRSAB'ın ortaya çıkması da dikkatlerden kaçmadı.