Bugun...

Scooter’lara Plaka Geliyor! Ücret Tarifesi Değişiyor!

Son zamanlarda MARTI ve diğer paylaşımlı scooter’larla ilgili istenmeyen durumların oluşması üzerine harekete geçen İBB, Elektrikli Kaykay Yönetmeliği hazırladı.
facebook-paylas
 Tarih: 05-08-2020 12:44:23

Scooter’lara Plaka Geliyor! Ücret Tarifesi Değişiyor!

Yönetmelik elektrikli scooter’lara plaka verilmesinden, mobil eğitim verme gibi birçok maddeden oluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), MARTI ve diğer kuruluşların içinde olduğu paylaşımlı scooter sektörünü düzenlemek amacıyla Elektrikli Kaykay Yönetmeliği hazırladı. Şu anda onaylanma aşamasında olan yönetmelik, son zamanlarda yaşanan çeşitli mağduriyetlerin giderilmesini amaçlıyor.

Sektör temsilcileri ve akademisyenlerle yapılan üç aylık değerlendirme görüşmeleri sonucunda bu yönetmeliğin hazırlandığını söyleyen İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, “Yönetmelik, sektörel açıdan rekabetin ve fiyat politikalarının sağlıklı işlemesini amaçlarken hem de bu araçları tercih eden kullanıcıların güvenli sürüşünü önemseyen bir içeriğe sahip. Bu sistemde faaliyet göstermek isteyen firmalar yönetmelik gereğince hem kullanıcılarına mobil/internet uygulama üzerinden eğitim vermek zorunda ve aynı zamanda yılda en az bir kez bilinçlendirici kitlesel kampanya yapmak zorunda olacak” dedi.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI