Bugun...

TMSF Başkanı’ndan mahkeme yorumu: “Sürpriz yaşayacağımızı düşünmüyorum”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, “Mahkeme kararı ulaşınca şriketleri eski sahiplerine iade ediyoruz. Büyük şirketlerde müsadere kararları var, onların şahsen onanacağını düşünüyorum, sürpriz yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 12-06-2020 17:46:08

TMSF Başkanı’ndan mahkeme yorumu: “Sürpriz yaşayacağımızı düşünmüyorum”

Haber-Foto: Şeref Kahraman - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, “Mahkeme kararı ulaşınca şriketleri eski sahiplerine iade ediyoruz. Büyük şirketlerde müsadere kararları var, onların şahsen onanacağını düşünüyorum, sürpriz yaşayacağımızı düşünmüyorum” dedi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Himmetdede Altın Madeni’nde incelemede bulunduktan sonra Erciyes Anadolu Holding’te yerel ve yaygın medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Dr. Alparslan Baki Ertekin, her 3 ayda 1 mali sonuçları kamuoyu ile paylaştıklarını ifade ederek, “Pandemi nedeniyle 2020’nin ilk çeyrek sonuçlarını paylaşamadık. Kapalı ortamlarda basın açıklamaları yapılamıyordu” dedi.

“BİZ BU ŞİRKETLERE MİLLETİN EMANETİ OLARAK BAKTIK”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal 797 şirketin TMSF kayyumunda yönetildiğini belirterek, “Bunların öz kaynakları 26.1 milyar TL seviyesinde, çalışan sayımız da an itibariyle 40 bin 686 seviyesinde. Biz bu şirketlere milletin emaneti olarak baktık” dedi.

2020’nin ilk çeyrek verilerini kamuoyu ile paylaşan Gülal ile Ertekin basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“YIL SONU BİTMEDEN KARARIN ONANMASINI BEKLİYORUZ”

FETÖ/PDY soruşturması ile ilgili sorulan soru üzerine Gülal, “Tüm elimizdeki yapı ile ilgili hukuki süreç devam ediyor. Erciyes Anadolu Holding ile ilgili olarak mahkeme müsadere verdi, istinaf onadı, dosya Yargıtay aşamasında, yıl sonu bitmeden kararın onanmasını bekliyoruz. Diğer büyük gruplarda da hukuki süreç devam ediyor. Şuana kadar kararı kesinleşmiş bir durum söz konusu değil” dedi.

GÜLAL, MAHKEMELERDEN SÜRPRİZ BEKLEMİYOR…

Zaman zaman iade kararı verilen şirketler olduğunu belirten Gülal, “Mahkeme kararı ulaşınca şriketleri eski sahiplerine iade ediyoruz. Büyük şirketlerde müsadere kararları var, onların şahsen onanacağını düşünüyorum, sürpriz yaşayacağımızı düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

HİMMETDEDE’DE BÜYÜME VAR…

Başkan Gülal, Himmetdede Koza Altın Maden İşletmesi ile ilgili de konuşarak,  yüzde 8 seviyesinde şirketin büyüdüğünü, önemli bir istihdam sağladıklarını, her iki şirket için başları dik şekilde görevlerini sürdürdüklerini belirtti.

“MAKSENİN PATENTİ BİZDE…”

Gazeteci Azim Deniz’in antivral kumaştan üretilen maskeler ile ilgili sorusu üzerine “Antiviral kumaş üreten şirket olarak patenti bizde. Covid 19’un şirketimize kattığı güzel işlerden birisi oldu” dedi. Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Dr. Alparslan Baki Ertekin de “İki tür virüs ailesi var, zarflı ve zarfsız virüs var. Bu maskeler, bütün virüsleri öldürüyor. Bırakın kovidi bütün virüsleri öldürüyor. Almanya’dan rapor alındı, Erciyes Üniversitesi’nde test edip onayladık” dedi.

Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER EKONOMİ Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI