Bugun...

Ücretsiz İzin Desteği Ne Zaman Verilecek?

Corona virüsü sebebiyle çalıştığı ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlara, nakdi ücret desteği adı altında yardımda bulunuluyor. Geçtiğimiz günlerde kısa çalışma ödeneği ile nakdi ücret desteğinin de uzatıldığı açıklanmıştı.
facebook-paylas
 Tarih: 06-08-2020 12:37:50  -   Güncelleme: 06-08-2020 12:55:50

Ücretsiz İzin Desteği Ne Zaman Verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu. Bakan Selçuk, “Ücretsiz izne ayrılan işçilerimizin nakdi ücret desteği ödemelerini yarından itibaren gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı

Nakdi destek ücreti (ücretsiz izin) ne kadar?

Günlük 39,24 TL'lik destek ayda 1,177 TL yapıyor. Aylık nakdi ücret desteği brüt 1.177 TL olmakla birlikte 8.93 TL'lik damga vergisi düşüldükten sonra net 1.168 TL olarak ödenecek.

Başvuru nasıl yapılıyor?

Ücretsiz izne çıkartılanların nakdi ücret desteğinden yararlanabilmesi için başvurular SGK'nın işveren sistemi üzerinden (https://uyg.sgk.gov.tr/IsverenSistemi) işverence yapılacak.

İşsiz kalanlar ise başvurularını İŞKUR'un internet sitesi üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr ) yapacaklar. İşsizlik maaşı çıkmayanlara doğrudan nakdi ücret desteği verilecek.

.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI