Bugun...

Kadının Makyajı Davranışlarıdır

 Tarih: 09-10-2019 11:54:00

Mesleğim gereği farklı platformlarda kadın erkek farklı kültürlerle yetişmiş insanlarla zamanı paylaşıyorum. Gerek akademik kariyerini tamamlamış gerek iş kadını olarak imzasını atmış kadınlarımızın başarısı, gurur veriyor. Karakterin memleketi, kişiliğin diploması olmaz. İnsanlar doğru kişilik özelliklerini sağlam bir şekilde benimser. Kadını özel kılan dış görünümünden çok konuşma sanatıdır. Duygu düşünce ve davranışlarını uyumlu bir şekilde sergilemesi ile hatırlanır. Yerinde ve zamanında nasıl davranması gerektiğini bilen insan, akıllarda kalır.

     Her alanda yetenekli olması, kariyer yapması anne ve eş olması kadınlarımızın önemli temel özellikleridir. Öncelikli olarak dışarıdan bu şekilde görünmek değil bütün değerleri, bilinçli atılan adımlarla taşımaktır. Ezbere yaşanan hayatların yarını olmaz, gün bitince donanım olmadığı için başka modellerle değişir. Hızlı yaşamak değil önemli olan gizli detaylarda, saklı olan ayrıntıları kaçırmadan yaşamaktır.

      Bilgi her an her yerde yeter ki öğrenmek yerine, hayatımıza geçirelim anlam kazansın. Üstünlük içgüdüsü ile kendimizi ispatlamak düşüncesi, çağın hastalığı haline geldi. Herkes inanılmaz bilgili sorun nereden kaynaklanıyor, anlamak mümkün değil. Kendi yazıp kendi oynayan insanların, arkası yarın bir hikayesi olmaz. Samimiyet duygusu, önce kendimize dürüst olmamız ile doğrulanır. Yabancı kelimelerle hitaplar köyümüzü, memleketimizi unutturdu. Geçmişi olmayanın, geleceği olur mu?

Senaryoları başkası yazarsa başrol yerine, ömür boyu figüran olarak oynarız. Gerçek şu ki Fransız mutfağında yetişmedik ama çevremize bakınca Türk örf ve adetleriyle yetişen nesil, başka ülkelerde yaşıyor. Memleketim ne özelsin ne güzelsin anne sütüne ek, kuş sütü ile büyümüş insanları almışın yanına, izlemek güzel ancak gelişmek değişmek gibi düşüncesi yok. Modern olmak, dekolte ile tamamlanmaz, çiçeklerin güzelliğini cam vazo değiştirmez rengi, kokusu ve bahçedeki güzel duruşu konuşulur

Ana kraliçe olmak, külkedisi masalı ile büyüdüğümüz günleri unutmadığımız zaman iz bırakır.

MUTLU KALIN…

  Bu yazı 1569 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI