Bugun...

Mavi Liste Kotaya Uymadı!

 Tarih: 12-02-2020 13:25:00
Kenan Akpınar

Parti bizim partimiz; ayrıştırıcı ötekileştiren değil birleştiren ve paylaşan bir anlayış ile bir bütün olunursa parti daha çok güç kazanır. Partimizin 37. Olağan genel Kongresi il kültür müdürlüğünde il Delegelerinin ve konukların katılımıyla 9 Şubat 2020 tarihinde yapıldı. Salon delege ve konukların yerleşimi anlamında fiziki olarak yetersizliği, delegelerin salona girişi ile bir kez daha görülmüş oldu. İl kongresi tarihinin, yönetim kurulunun haberi olmadan sadece iki kişinin kararı ile genel merkeze önerilmesi ise ayrı bir yanlıştı.

 

İç Anadolu’nun kış şartları dikkate alınmadan delegelerin soğuk hava şartlarında kongrenin yapılacağı salona gelmeleri ayrı bir eziyetti. İki adayın yarıştığı ve sadece delege üstünlüğü yaratma çabası ile yapılan kongrede siyaseten uzak bir anlayışla kongre salonu içinde blok ve çarşaf liste tartışması ise partimiz tüzüğüne aykırı bir şekilde delegenin özgür iradesine güven duyulmayan bir kongre yapıldığına şahit olundu.

 

Parti tüzüğünde %20 gençlik ;%33 cinsiyet kotası uygulanması gerekirken mavi liste bu kotalara uyulmadığı görülmüştür. Oysa söylemler kadın ve gençlik partilerin lokomotif gücü olduğu gerçeği ile çelişen bir durumdur. Kongrelerde sadece Parti organlarının seçimi değil; aynı zamanda yerel de şehrin sorunlarının tartışılması, genelinde ise Türkiye’nin siyasi ve ekonomik sorunlarına İl örgütü olarak çalışma programlarının tartışıldığı; delegelerin düşünce ve önerilerinin paylaşılması ve aynı zamanda Türkiye’nin geleceğine yönelik projelerin tartışıldığı alanlardır Seçilen yeni yönetimi tebrik eder başarılar dilerim. Soğuk hava koşularında gelip kongrede seçime katılan bütün delegelere teşekkür ederim.

 

Bizler sadece seçim için kongre salonlarına gelen olmadık ve olmayacağız. ‘Partimizin kazanımları bizim kazanımlarımızdır’ diyerek her zaman sorumluluk bilinciyle partimizin iktidara yürüdüğü, hak, hukuk, adalet ve demokrasinin olmadığı bir ülkede mücadele anlayışı ile parti çalışmalarına daima destek olacağımızı, ancak yapılan yanlışlara da her zaman olduğu gibi karşı da mücadele edeceğimizi herkesçe bilinmelidir.

  Bu yazı 2186 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI