Bugun...

“Yazık Etmeyelim Bu Şehre”

 Tarih: 14-06-2021 11:01:00
Mehmet Uzel

Anadolu’nun bir başka değeriydi; Kayseri. Benim güzel memleketim. Görgüsüyle, misafirperverliğiyle, terbiyesiyle, sanayisiyle, ticaretiyle örnek şehirdi Lokasyon açısından da çok kıymetli. Gece gündüz çalışan bu kentin yöneticileri  bir zamanlar hiç uyumazlardı.. Kentin ilerlemesi büyümesi için yapılıyordu her şey… Sanayisiyle, ticaretiyle, insanlarıyla örnek bir kenti burası.. Güvenli bir şehirdi. Türkiye’nin en iyi korunan şehirlerinden biriydi...

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, durmadan beyin fırtınası yapan biriydi şimdi maşallah ekip Ali dağ senin Erciyes benim elleri arkasında geziyorlar. Türkiye de başka şehirlerde olmayan bir şeyler yapmak için gayret gösteren başkanı göremiyorum… Bundan 3 yıl önce İstanbul da yaşayan Kayserili hayırseverlerden Süleyman Çetinsaya, Harun Yavuz, Mustafa Çıkrıkcıoğlu, Şadan Uzandaç, Yaşar Küçükçalık gibi hayır hasenatta yarışan bu gurup Türkiye’nin en modern Çocuk Onkoloji Hastanesinin yapılması için kollarını sıvadılar. Erciyes Üniversitesi içerisine 8000 metre kare üzerine Türkiye de eşi benzeri olmayan Hastaneyi yaptılar ve bitirildiler.

 

Temmuz Ayı içerisinde inşallah açılacak...  Süleyman Çetinsaya," bizler hayır hasenat işlerini severek yapıyoruz.20 milyon liraya çıkan bu hastanenin dünyada. Eşi benzeri olamayan bir projesi olduğunu açıklayan Mimar Sabri Paşayiğit,2 yaşında kızını bu illet hastalıktan kaybettiği için hiçbir ücret almadan bu hastanenin projesini üstlenmiştir. Anlattı projede böyle bir hastanenin dünyanın hiç bir yerinde eşi benzeri olmadığını 8000 metre kare üzerine yapılan hastanede 60 yataklı olacağını anlattı.

 

Kayseri dışında yaşayan Kayserili iş Adamları Türkiye ye örnek olacak Hayır-Hasenat işleri için birbirleriyle yarışıyorlar. Gene aynı şekilde Erciyes Üniversitesinin hemen hemen bütün fakülteleri bu hayırseverler tarafından yapılmıştır. Bunun yanında Ankara da yaşayan eski Bakanlarımızdan Mehmet Yazar da Kayseri ye çok eserler yaptırmıştır. Binlerce öğrenciye şu anda ayda 8oo TL burs vermektedir. Rahmetli Kızı Sema Yazar adına kurduğu Vakıf da okullar, camiler, sağlık ocakları yaptırmaya devam etmektedir. Bu arada şunu söylemeden geçemeyeceğim Sayın Yazarın, ”Kuran ve Müspet İlim Penceresinden” kitabını okumanızı isterim.

 

Bizim Valimiz, Belediye Başkanlarımız, milletvekillerimiz bu hayır ve hasenat yapan Kayserili İşadamlarımızı Şehrimize davet etseler. Yeni nesillerimizle tanıştırsalar. Gençler fakültelerini yaptıran bu insanları merak ediyorlar.

 

Gene Kayserimizin Duayen Sanayicileri ve İş Adamlarından olan Saffet Arslan’da Hacılar ilçesine ve İncesu ilçesinde yaptırmış olduğu Sağlık Meslek Yüksek Okulundan sonra şimdide Fakülte yaptıracağını söyledi. Türkiye de İlk defa Yoğun Bakım Üniteleri, yatağını yapan Sanayici ve İş Adamı Murat Kantarcı, Kartal Kavşağında yaptırdığı Bilim ve Sanat Merkezi de yakında eğitime açılacak..

Ben buradan Kayseri için hayır hasenat yapan iş adamlarına şahsım adına teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.

  Bu yazı 4906 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI