Bugun...

Tarikatlar ve Postiş Tartışması!

 Tarih: 11-09-2020 15:09:00
Orhan Karakoçluoğlu

Bu işler peygamberin ölümünden sonra başladı. Yok peygamber şöyle dedi, böyle yaptı dediler. Sonra falanca a.s. şöyle aktardı ile devam edip peygamberin yüzünü görmeyen adamların adına mezhepler inşa edildi.

 

Sonra kesmedi mezhep imamlarından duyan duymayan öğütler nasihatlar aktarılmaya devam edildi, mezhepçiler hızını alamayıp rüyalara ve kaynağı belirsiz rivayetlere dayanılarak tarikatlar kurdular.

 

Tarikatlar postiş tartışması ve paylaşılamayan postlar sebebiyle dışlananlar cemaatler kurdu, yine kaynak rüya ve rivayet.

 

Sonra kendilerini sağlama almak için uydurma hadisler yarattılar. Kitabı Mukaddes Kur'an sadece Arapça okunur Arapça yazılır tezini tüm Müslümanlara kabul ettirdiler.

 

Kimi devleti reddetti kimi peygamberi ve Kur'an'ı aradan çıkartıp doğrudan tanrıya bağlandığını iddia attı. Gelecek olan bir Mehdi olmasına rağmen mehdilerin sayısı binleri aştı.

 

Deli saçması bir din ortaya çıktı. Devrimci peygamberden sonra anlatımları ile bağnaz ve pedefoli bir peygamber yarattılar, zira işledikleri her suça sağlam bir suç ortağı bulmaları gerekiyordu.

 

Peygamberin veda hutbesi yok sayıldı ve son tavsiyeleri yerle bir edildi. Peygamber döneminde yaşanan sosyo ekonomik kültürel icaplar peygamber sünneti olarak karşılık gördü. Oysaki peygamber eski batılı döneme ait sapıklıkları menetmişti.

 

Uydurma hikayeler ile alemlere rahmet olacak peygambere işledikleri suçun kaynağı muamelesi yaptılar. Devrimci peygamberden tanınmaz bir peygamber çıkarttılar.

 

Halbuki peygamber kitabı okunup anlayasınız diye indirdik Allah emrini sürekli tekrarlayıp durdu.

 

İştihat kapısının Kuran'da sonuna kadar açık olduğunu defaatla anlatmış ve ibadet noktasında ise iştihatı yasaklamıştır.

 

Gösterdiği ibadetin aynen böyle devam edilmesini emrederek ne bir adım ileri ne bir adım geri olun tavsiyesinde bulunmuş, ibadeti tas tamam olarak size teslim ettim demesine rağmen ibadet eksenli başlayan tartışma sonunda cemaat ve tarikat sapkınlığına kadar gelmiştir.

 

Tarikatlar holdingleşti, pedefolinin ve çok eşliliğin merkezi oldu.

 

Hal böyleyken bunlar kurulup büyüyebilmek için finans gücünü nereden buluyor peki.

 

Devlet neden susar görmezden gelir, hatta destek bile olur.

 

Selefi ve vahabi geleneği olan bu tarikatlar neden yasaklanmaz da her gün bir çocuk istismarına konu olur...

  Bu yazı 4917 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI