Bugun...

Cinayetten Yargılanırken Cinayet Mi İşledi?

Kayseri’de öldürülen Orhan Adıbelli cinayetindeki sır perdesi, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığının cinayeti aydınlatmak için yaptığı çalışmalar neticesinde Adıbelli’yi öldüren tetikçinin Gaziantep’ten geldiğinin tespit edilmesiyle netleşiyor. Cinayetin azmettiricisi şüphesiyle, Gaziantep’te yaşayan Sadık Onur Mert isimli şahsın Gaziantep’te 2018 yılında silahlı saldırıya uğrayan Gazeteci Mahmut Özkılıç’ın vurulması sonrası ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı.
facebook-paylas
 Tarih: 21-08-2020 16:05:06

Cinayetten Yargılanırken Cinayet Mi İşledi?

TETİKÇİDEN SONRA AZMETTİREN ŞÜPHELİSİ DE YAKALANDI

04.08.2020 tarihinde Kayseri’deki işyerinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen Orhan Adıbelli adındaki iş adamının öldürülmesi olayıyla ilgili öneli gelişmeler yaşanıyor. Adıbelli’ye yönelik silahlı saldırı eylemini gerçekleştiren ve Adıbelli’yi öldüren zanlının Gaziantep’ten gelerek Adıbelli’nin işyerinin karşısından ev kiraladığı ve yaklaşık 15 gün boyunca Adıbelli’yi takip ettiği bilgisinin ortaya çıkması sonrası Adıbelli cinayetinde bir Gaziantep bağlantısı daha çözüldü. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülen soruşturma kapsamında Orhan Adıbelli’nin öldürülmesi olayında azmettirici olduğu ve Gaziantep’ten tetikçi göndererek Adıbelli’yi öldürttüğünden şüphelenilen bir isim gözaltına alındı. Adıbelli’yi öldürttüğünden şüphelenilen Gaziantepli o ismin Sadık Onur Mert (53) olduğu ortaya çıktı.

 

ADIBELLİ CİNAYETİNİN AZMETTİRİCİSİ DE GAZİANTEP’’TEN

Kayseri’de öldürülen İş Adamı Orhan Adıbelli’nin silahlı saldırı sonucu öldürülmesi olayına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında ipucu ve delilleri değerlendiren Kayseri Emniyeti, olayın arkasındaki bir isme ulaşmayı başardı. Cinayetin azmettiricisi olduğundan şüphelenilen ismin Gaziantep’te adı daha önce birçok illegal işe karışan Sadık Onur Mert olduğu öğrenildi. Dün sabah Gaziantep’teki evinden polis operasyonu ile gözaltına alınan Sadık Onur Mert, emniyet mensupları tarafından Kayseri’ye getirilerek sorgulandı. Sorgusu sonrası Adliye’ye sevk edilen Sadık Onur Mert, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Kayseri’de öldürülen Orhan Adıbelli cinayetinin azmettiricisi olduğundan şüphelenilen Sadık Onur Mert adındaki şahsın Gaziantep’te daha önce çeşitli yaralama, gasp, yağma ve cinayet gibi dosyalarda geçtiği ve suç dosyasının oldukça kabarık olduğu öğrenildi. Sadık Onur Mert’in son olarak 2018 yılında Gaziantep’te silahlı saldırıya uğrayan bir gazetecinin vurulması olayında azmettirici olarak yargılandığı ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendiği bilgisine ulaşıldı.

 

GAZETECİ ÖZKILIÇ’I VURDURMAKLA YARGILANIYOR

Gaziantep’te faaliyet gösteren İleri Gazete’nin İmtiyaz Sahibi Mahmut Özkılıç 27 Nisan 2018 tarihinde evinden çıkıp işyerine gitmek üzere arabasına binerken 1 şahsın silahlı saldırısına uğramış, Gazeteci Özkılıç göğsünden ve bacağından yaralanmıştı. Hayati tehlikeyi uzun bir tedavi sürecinden sonra atlatan Gazeteci Özkılıç’ın vurulması olayının arkasında Sadık Onur Mert’in olduğu ve olayın azmettiricisinin Sadık Onur Mert olduğundan şüphelenilmesine sebep olan birçok delile ulaşılınca Sadık Onur Mert bu silahlı saldırı olayının akabinde tutuklanmıştı.

 

TAHLİYE EDİLMESE BU CİNAYET İŞLENİR MİYDİ?

Gazeteci Mahmut Özkılıç’ın silahlı saldırıya uğraması olayına ilişkin azmettirici olduğu şüphesi ile yaklaşık 9 ay cezaevinde tutuklu bulunan Sadık Onur Mert, yargılandığı Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından henüz yargılama devam ederken 24 Ocak 2019 tarihinde adli kontrol şartıyla tahliye edilmişti.

 

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İLE YARGILANIYOR

Gazeteci Mahmut Özkılıç’ın vurulması olayına ilişkin görülen davada azmettirici sıfatıyla yargılanan Sadık Onur Mert hakkında tasarlayarak kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendiği öğrenildi. Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 2018/411 numaralı dosya ile görülen bu davanın karar duruşması ise 17 Eylül’de gerçekleştirilecek.

 

ŞÜPHELİ ADETA SUÇ MAKİNESİ

Sadık Onur Mert’in çok sayıda suç kaydının bulunduğu ve birçok defa çeşitli suçlardan cezaevinde yattığı bilgisi alınırken, Kayseri’de öldürülen İş Adamı Orhan Adıbelli’nin öldürülmesi olayında da Gaziantep’ten gelen tetikçiyi Adıbelli’yi öldürmesi için Kayseri’ye gönderdiği yönünde kuvvetli suç şüphelerinin bulunduğu öğrenildi. Bu sebeple Gaziantep’ten gözaltına alınarak Kayseri’ye getirilen ve Adıbelli cinayeti soruşturması kapsamında bugün Kayseri Adliyesi’nde hakim karşısına çıkarılan Sadık Onur Mert Adıbelli cinayetinin azmettiricisi şüphesi ile çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adıbelli cinayeti ile ilgili soruşturma devam ederken, cinayetin ardındaki sır perdesinin böylelikle daha kolay aralanacağına inanılıyor.


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER ASAYİŞ Haberleri
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
  HAVA DURUMU
  HABER ARŞİVİ
resmi ilanlar
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
YUKARI YUKARI