Bugun...

Ekonominin Lokomotifi… Alpaslan Baki Ertekin….

 Tarih: 22-09-2021 11:54:00
Mehmet Uzel

Bazen yazmakta zorlandığım anlar olur…Hani,her gün haberler,köşe yazıları yazan adam nasıl zorlanır,diyebilirsiniz..Bu öyle zorlama değil..Bir şeyi en iyi nasıl anlatırım,diye yaşanan zorluk…

 

Alpaslan Baki Ertekin’i anlatmak istiyorum ama ben ona uygun ve tam onu anlatan bir sıfat bulamadım..Türkiye’nin en büyük mobilya üreticisi olan,Türkiye ekonomisine en büyük katkısı olan,13 bin kişiyi istihdam eden,2020 yılı içinde Türkiye genelin de 500 büyük firma içerisinde 6 grup şirketi bulunan Erciyes Anadolu Holding CEO Ertekin. pandemiye rağmen holdingin büyümesinde ve istihdam sağlama da ülkedeki diğer firmalara örnek olmuştur…Her geçen yıl cirosunu yükselten Erciyes Anadolu Holdingin 2020 yıı içerisindeki net karı 1 Milyar 628 Milyon TL ye yüksekmiştir..

 

Ertekin,sadece Türkiye’de ekonomik alandaki başarısını sosyal alanlarda da kendisinden söz ettirmiş olup,eğitim alanında çok önemli projelere imza atmıştır..Alpaslan Baki Ertekin,ne şov yapar nede orada burada boy gösterir..Ne ödül peşinde koşar,ne de teşekkür kaygısı taşır..Bir telefon kadar yakındır..Ne istediğinin bir önemi yoktur..Sadece “ihtiyacım var” demeniz yeterlidir..

 

Kayseri ekonomisinin,sanayisinin bütün sorunlarını bilir..Kayseri ve Türkiye ekonomisine nasıl katkı sağlanması için yeni projeler,beyin fırtınası yapar..

En çok çocuklar onu çok sever,Çocuk büyük şeyler istemez,gözüde yoktur;ama yapılanı da asla unutmaz..Çamurlu yolda giyilen yırtık ayakkabının ızdırabını en iyi Alpaslan Baki Ertekin bilir..Yaşamadan,görmeden bilemezsin kimsenin neler çektiğini..Onu için ben bulamadın Alpaslan Baki Ertekin’e bir sıfat..Kimi “aktivist” dedi,kimi “yardım sever”;kimi de benin gibi sadece  “Alpaslan Baki ertekin” dedi..

 

Yani sadece adı bile yetiyor insanlara..Çünkü biliyorlar onun nelere dokunduğunu..Çünkü görüyorlar gariban insanlara yardım ederek o mutluluğu yaşıyor..

 

Kent deyince ne kadar gelişmiş ve modern geliyor kulağa..İşte o kentin çok bilinmeyenleri var! Onları biliyor Alpaslan Baki Ertekin..

İyi ki varsın..İyi ki varsınız Alpaslan Baki Ertekin, birlikte her şeye el uzatanlara,dokunanlara…İyi ki iyi insanlar var

  Bu yazı 1331 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI