Bugun...

Kayseri’den Yükselen Ses...

 Tarih: 18-10-2019 12:49:00
Mehmet Uzel

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek,bölgeye barış ve huzur getirmek adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan “Barış Pınarı Harekatına Kayseri'den tam destek var.

Barış Pınarı Harekatına destek amaçlı olarak Kayseri'deki oda,Dernek,Sendika tarafından ortak açıklama yapıldı.81 İlde aynı anda tüm Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve Borsalar birlikte bu açıklamayı yaparak,sizlerin aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamu oyuna sesleniyoruz.

Türkiye, 9 Ekim 2019 da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekat başlamıştır. Amaç, hem ülkemiz sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu  ortadan kaldırmaktır.

Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden  kurtarmak, bölgeye huzur,güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira Türkiye,uluslararası  kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekatı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM sözleşmesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye'nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir.Dolaysıyla bu harekat, meşrudur ve uluslararası  hukuka uygundur. Ülkemiz özellikle Fırat'ın doğusunda sınırın ötesinde konuşlu terör örgütü unsurlarınca, son iki yılda yüzün üzerinde taciz ve hasmane eyleme maruz kalmıştır.

Bizler Türkiye olarak,yıkmaktan,yakmaktan yana hiç olmadık,olmayacağız.Bizim tarafımız huzurdur,barıştır,kardeşliktir.

Türk silahlı kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına olan inancımız tamdır. Tüm şehitlerimize Allah tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenabı-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar  ve yardımcımız olsun.

  Bu yazı 1249 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI